Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsnära tjänster
Referensnummer: 17/254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Fastighetsnära tjänster såsom
— pappersplockning,
— grovstädning,
— rensning av vindar och källare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 90512000 Avfallstransport, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen