Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Proteinanalysator
Referensnummer: RD21/02114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av 1 st proteinanalysator inlusive ramavtal avseende förbrukningsmateriel och reagens samt reagens för S- FLC kappa + S- FLC lambda till Laboratoriemedicin i Falun enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33696000 Reagens och kontrastmedel, 33696500 Laboratoriereagenser, 38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av 1 st. proteinanalysator inklusive ramavtal avseende förbrukningsmateriel och reagens.