360253-2020 - ÄndringSverige-JÖNKÖPING: Läggning av solcellsplattor
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING AV RAMAVTAL FÖR SOLCELLSENTREPRENADER
Referensnummer: 20/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261215 Läggning av solcellsplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB avser att teckna ett tvåårigt ramavtal med option på 1+1+1 år för avrop för projektering, installation driftsättning och dokumentation av nyckelfärdiga solelsanläggningar på tak enligt ABT 06 och Teknisk rambeskrivning daterad 2020-06-25.