2. Förfarande
Förfarande
Titel: VF - Östra sjukhuset byggnad 4240 Upphandling besiktningsman och besiktningsorganisation Förlossning och neonatal etapp 2
Beskrivning: Denna upphandling avser besiktningsman och besiktningsorganisation från år 2027, för besiktning av nybyggnation av vårdbyggnad Förlossning och Neonatal på Östra sjukhuset i Göteborg.
Intern identifierare: SFSS 2026-00757
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000