36026-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Elektroniska och elektriska reservdelar till militär flyg- och rymdutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
GSE och AEA för Gripen RTAF
Referensnummer: UH-2020-188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35642000 Elektroniska och elektriska reservdelar till militär flyg- och rymdutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser köp av GSE och AEA för Gripen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen