360272-2017 - ResultatSverige-Kalmar: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Inredning till Universitetskajen.
Referensnummer: 2017/3772-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Linnéuniversitetet inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av inredning till nybyggnationen, Universitetskajen i Kalmar ca: 140 000 m².
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen