360276-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Laparoskopiutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laparoskopiutrustning, Barnoperation.
Referensnummer: UPPH2017-0171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33164000 Laparoskopiutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna kravspecifikation avser upphandling av tre (3) videolaparoskop.
Utrustningen ska användas till diagnostiska samt terapeutiska laparoskopier.
Utrustningen ska placeras vid barnoperation vid Akademiska sjukhuset.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen