2. Förfarande
Förfarande
Titel: Self Service Bag Drop- Drift, support och underhåll.
Beskrivning: Avtalet omfattar drift, support och underhåll av befintlig Self Bag Drop lösning ( hårdvara och mjukvara) på Swedavias flygplatser (exklusive Bromma flygplats), inklusive support för befintliga flygbolagsintegrationer samt integration av nya flygbolag och reservdelar. Swedavia avser att ingå ett avtal om två (2) år med ensidig rätt för Swedavia att förlänga avtalet med upp till tolv (12) månader. Det uppskattade kontraktsvärdet är 7 200 000 SEK.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50324100 Systemunderhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:182:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 34961000 Bagagehanteringssystem