360296-2017 - ResultatSverige-Alingsås: Avfallstunnor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biopåsar för matavfall samt avfallskärl.
Referensnummer: 2017.041/081 TN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avfallspåsar och avfallskärl.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44616200 Avfallstunnor, 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2
Del nr: 2