360303-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Elektroniska kort
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontaktlösa kort till Jönköpings Länstrafik.
Referensnummer: RJL 2017/835
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30237131 Elektroniska kort
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kontaktlösa kort till Jönköpings länstrafik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 30160000 Magnetkort, 30162000 Aktiva kort, 31712113 Kort med integrerade kretsar, 34980000 Färdbiljetter, 35123400 Passerkort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen