360331-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Kulturskolan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKulturskolan
BeskrivningUpphandlingen omfattar ombyggnad av befintligt Q-märkt hus.   Ombyggnaden omfattar ny ventilation, akustiskaförbättringar, tillgänglighetsanpassning, ytskiktsrenovering samt fönsterbyte/renovering.  Byggnaden används idag till Kulturskolans verksamhet i form av musik och ska fortsättningsvis husera dennas verksamhet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126038:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212300 Anläggningsarbeten för konst- och kulturbyggnader