360359-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Omflyttning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karriärplanering och omställningsinsatser VGR
Referensnummer: RS 2017-05183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79613000 Omflyttning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänst för karriärplanering och omställningsinsatser. Syftar till att hjälpa medarbetare som lämnar sin tjänst att så snabbt som möjligt hitta annan sysselsättning inom VGR eller hos en ny arbetsgivare.
Allmänt och upphandlingen
Västra Götalands läns landsting/Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende.
Avtalet planeras gälla 2 år från och med den med möjlighet till förlängning gånger á år/månader.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med 3 leverantörer.
Tilldelning av avropsavtal kommer att ske utifrån den rangordning som fastställts i upphandlingen. Detta innebär att avropsavtal kommer att tilldelas leverantörer i enlighet med den rangordning som framgår av ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet planeras gälla 2 år från och med den med möjlighet till förlängning gånger á år/månader.
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med 3 leverantörer.