360383-2017 - ÄndringSverige-Norrköping: Nötkött
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött och charkvaror, Linköping.
Referensnummer: UH-2017-245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15111000 Nötkött
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköping-, Finspång-, Kinda-, Söderköping-, Valdemarsvik- och Åtvidabergs kommuner, Vretagymnasiet och Lunnevads Folkhögskola inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av nedan fyra (4) separata ramavtal (anbudspaket A, B, C, och D). I respektive ramavtal antas en leverantör. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalen avseende successiva leveranser av nedan angivna produkter.
Anbudspaket A – färskt fläskkött, anbudspaket B – färskt nötkött, anbudspaket C – charkvaror och anbudspaket D – charkvaror, med avtalsstart 1.4.2018.