360388-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för mindre anläggningsarbeten
Referensnummer: UH-2020-212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun bjuder här med in er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende mindre anläggningsarbeten.
Ramavtalet omfattar att som entreprenör utföra mindre anläggningsarbeten upp till 1,5 mkr för Norrköpings kommuns behov.
Upphandlingen avser ramavtal med tre (3) anbudsgivare, förutsatt att tre (3) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast villkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt ovan.