Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter – Arkitekt.
Referensnummer: UH-2017-252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projekten har inriktningen kommunala byggnader, såsom skolor, förvaltningsbyggnader, äldreboenden, kommunala fritidsanläggningar, offentliga lokaler m.m. Ansvar att upprätta kostnadsberäkningar, normenliga ritningar, tekniska beskrivningar och beräkningar samt övriga handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen