360413-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – Hyresvärdsupphandling Ambulansstation Trollhättan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyresvärdsupphandling Ambulansstation Trollhättan
BeskrivningVästra Götalandsregionen genom Styrelsen för Fastighet, stöd och service, genomför en hyresvärdsupphandling avseende nya lokaler för ambulansverksamhet för NU-sjukvården i Trollhättan med placering på fastigheterna Överby 8:4 och Överby 8:5, område 3, Trollhättans stad. Upphandlingen avser projektering, produktion, hyresavtal samt drift- och skötsel av lokaler för ambulansverksamheten, NU-sjukvården Hyrestid 15 år med möjlighet till förlängning.
Intern identifierareSFSS 2025-00826
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000