Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OVK – besiktningar Sandvikens kommun.
Referensnummer: KS2017/347
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar OVK (obligatoriska ventilationskontroller) enligt gällande föreskrifter, allmänna råd från Boverket, plan- och bygglagen och plan- och byggförordningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
OVK – besiktningar Sandvikens kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen