360491-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Solna: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Executive Search.
Referensnummer: 2017-0008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är uppdelad i två (2) olika anbudsområden där Svenska Spel och Casino Cosmopol, har följande rekryteringsbehov:
1. Chefer i högre befattning (koncernledning samt avdelningschefer),
2. Chefer på mellannivå (sektionschefer samt gruppchefer).
Anbudsgivaren ska kunna genomföra kompletta rekryteringsuppdrag innefattandes kravprofilering, sökning inklusive headhunting, urval, tester, referenstagning, intervjuer, återkoppling m.m. i enlighet med Svenska Spels rekryteringsprocess.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen