Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillsyn, skötsel samt felavhjälpande underhåll hisssytem.
Referensnummer: DU-UPP16-0358
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fullserviceavtal gällande tillsyn, skötsel samt felavhjälpande underhåll hissystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Avtalsområde 1 (Norra) Mälarsjukhuset med tillhörande ytterområden
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2. Avtalsområde 2 (Södra) Nyköpings lasarett med tillhörande ytterområden
Del nr: 3. Avtalsområde 3 (Mellersta) Kullbergska sjukhuset med tillhörande ytterområden samt Karsudden