360534-2022 - PlaneringSverige-Malmö: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Plasmaferesutrustning
Referensnummer: 2022-O001611
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne önskar komma i kontakt med leverantörer som marknadsför och tillhandahåller plasmaferesutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141520 Plasmaderivat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen