360541-2019 - ResultatSverige-Täby: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Boendeformer och dagverksamhet för personer under 65 år.
Referensnummer: SON 2018/225.72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Täby kommun välkomnar leverantörer som kan erbjuda enstaka platser inom olika särskilda boendeformer, permanent och korttidsboende, samt dagverksamhet med olika inriktningar för personer under 65 år.
Alla godkända leverantörer kommer att antas inom de olika anbudsområdena med syfte att skapa ett ramavtal.
Välkomna med ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85312100 Tjänster för dagcentrer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen