360541-2025 - Resultat
Sverige – Apparatur för angiografi – Angioutrustning till Region Skåne
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAngioutrustning till Region Skåne
BeskrivningFyra (4) fullt driftklara bildgivande utrustningar för angiografi uppfyllande med placering på Skånes Universitetssjukhus i Lund, verksamhetsområden hjärt- och lungmedicin, thorax och kärl, barnkirurgi och neonatalvård samt bild och funktion med option på ytterligare sex (6) system med fri placering i Region Skåne.
Intern identifierare2025-O000748
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33111720 Apparatur för angiografi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000