360555-2026 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Tekniskt sakkunnig VVS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniskt sakkunnig VVS
BeskrivningRamavtal för avrop av tekniskt sakkunnig inom VVS
Intern identifierareLTU-177-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 39563530 Ventilationskanaler, 39715200 Värmeutrustning, 39715210 Centralvärmeutrustning, 42131100 Funktionsindelade ventiler, 42131110 Radiatorventiler för centralvärme, 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 42511100 Värmeväxlare, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning, 42943700 Värmecirkulatorer, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44110000 Konstruktionsmaterial, 44111500 Isolatorer och isolationsarmatur, 44111520 Värmeisoleringsmaterial, 44115200 Sanitets- och värmematerial, 44115220 Värmematerial, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163100 Rörledningar, 44163121 Värmeledningar, 44620000 Värmeledningselement och centralvärmepannor samt delar, 44621200 Värmepannor, 45000000 Anläggningsarbete, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232460 Sanitetsanläggningar, 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331100 Installation av centralvärme, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71314310 Tjänster avseende värmeisolering av byggnader, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71315400 Byggnadsinspektion, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTekniskt sakkunnig VVS