360630-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Sandviken: Lagstiftande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster.
Referensnummer: KS2017/421
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75111200 Lagstiftande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommun och dess revisorer upphandlar revisionstjänster avseende lagstadgad revision för Sandvikens kommun samt Sandvikens Stadshus AB med dotterbolag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
75111200 Lagstiftande tjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen