Karolinska Sjukhuset upphandlar kirurgitjänster från externa vårdgivare avseende operationskapacitet samt därtill patientrelaterade slutenvårdsplatser eller dagkirurgiska vårdplatser för att säkerställa vårdkedjan inom vissa medicinska områden.
Avtalstiden beräknas till sex månader med planerad start 1.7.2018, med möjlighet till förlängning om 2 x 6 månader.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen