360739-2016 - PlaneringSverige-Söderköping: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunniga till kommunens revisorer.
Referensnummer: UH-2016-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorerna i Söderköpings kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på uppdragen som sakkunniga till kommunens revisorer respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag Ramunderstaden AB samt att vara behjälplig till kommunens revisorer för granskning av till kommunen lämnade donationsstiftelser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser:
— sakkunniga till revisorerna i Söderköpings kommun för granskning av styrelse, nämnder och beredningar,
— sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag Ram-understaden AB,
— granskning av till Söderköpings kommun lämnade donationsstiftelser.