See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av tillgänlighetsspecialist
Beskrivning: Inera arbetar aktivt med att säkerställa att våra digitala tjänster är tillgängliga för alla användare, i enlighet med gällande lagstiftning med riktlinjer och standarder såsom Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) och EN 301540. För att förstärka vårt arbete söker vi nu en specialist med dokumenterad erfarenhet av att stödja verksamheter i processer som rör digital tillgänglighet och universell design.
Intern identifierare: 2025090018
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000