II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192600 Lyftanordningar för vårdsektorn, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en del av upphandlingar inom grundutrustning för Hemvårdsförvaltningen, Socialförvaltningen och andra förvaltningars behov. Under 2022 kommer Halmstads kommun upphandla flertal avtal inom Grundutrustning. Denna upphandling avser hygienhjälpmedel och avancerade hjälpmedel och vi avser teckna två ramavtal för att tillgodose kommunens kommande behov av dessa områden inkl. service och reservdelar.