2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Restaurangtjänster vid restaurang Asplunden
Beskrivning: Upphandlingsavdelningen vid serviceförvaltningen, Region Stockholm, efterfrågar synpunkter inför upphandling av Restaurangtjänster vid restaurang Asplunden i Landstingshuset, Hantverkargatan 45, Stockholm.
Intern identifierare: 25/56
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55320000 Måltidsservering, 55321000 Matberedning, 55322000 Tillagning av måltider, 55330000 Kafeteriaverksamhet, 55500000 Matsalstjänster och catering, 55510000 Matsalstjänster, 55512000 Drift av matsal, 55520000 Catering