360834-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Opinionsundersökningar – Genomförande av webbaserade enkätundersökningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGenomförande av webbaserade enkätundersökningar
BeskrivningUpphandlingsmyndigheten avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för genomförande av webbaserade enkätundersökningar enligt omfattningen som framgår i dessa upphandlingsdokument. Upphandlingsmyndigheten kommer att genomföra Nationella upphandlingsenkäten (NUE) samt myndighetens Näringslivsenkät (UNE) under hösten 2025. Därefter görs avrop vartefter behov uppstår. Någon viss volym eller antal timmar kan inte garanteras.
Intern identifierareUHM-2025-0006
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79320000 Opinionsundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Mängd2 500 timmar