36095-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utdatatjänster
Referensnummer: 7620
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utdatatjänster, fysiska (print) och digitala utskick av försändelser så som fakturor, information/brev, avläsningskort m.m. för kommuner (ej Gävle och Ljusdal) och kommunala bolag i Gävleborg.
OBS! Detta är en planerad upphandling och omfattning och upplägg kan komma att förändras fram till att förfrågningsunderlaget publiceras. Skapa gärna ett konto och gör en intresseanmälan så får du automatiskt ett mail då förändringar sker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444100 Faktureringssystem, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48783000 Programvara för innehållshantering, 64200000 Telekommunikationstjänster, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 64216120 Elektronisk post, 72512000 Dokumenthanteringstjänster, 79571000 Utskick, 79810000 Tryckning, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar utdatatjänster, fysiska (print) och digitala utskick av försändelser så som fakturor, information/brev, avläsningskort mm. för kommuner (ej Gävle och Ljusdal) och kommunala bolag i Gävleborg.