Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital Målstyrning
Referensnummer: A-01-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsalahem utvecklar sitt arbete med målstyrning i hela organisationen, vilket innebär ett behov av ett utvecklat arbetssätt som kan engagera hela organisationen och kännetecknas av att vara målstyrd med fokus på konkreta aktiviteter som leder till måluppfyllelse.
Denna upphandling avser köp av ett systemstöd som uppfyller de krav och förväntningar vi har för att uppnå ökad måluppfyllelse samt löpande stöd till verksamheten i att upprätthålla och utveckla arbetssättet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30196000 Planeringssystem, 35711000 Ledning, styrning och kommunikationssystem, 48442000 Programvara för finansiella system, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen