2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Konsulttjänster Unit4
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsulttjänster kopplade till Akademiska Hus affärssystem Unit4 ERP. Uppdraget omfattar stöd i systemförvaltning, support, rådgivning och utveckling, inklusive applikationskonsulting, tekniskt stöd, integrationer och deltagande i projekt. Upphandlingen omfattar även option avseende tilläggsmoduler och relaterade tjänster inom Unit4:s standardutbud.
Intern identifierare: 26/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000