Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbyggda system.
Referensnummer: Af-2017/0016 1649
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsmarknadsutbildning, påbyggnads- och breddningsutbildning för personer med teknisk ingenjörskompetens gällande inbyggda system. Inbyggda system finns i allt från exempelvis mobiltelefoner till mikrovågsugnar till bilar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen