360995-2017 - ResultatSverige-Eskilstuna: Personalförmedling
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor till kirurgavdelning MSE.
Referensnummer: DU-UPP17-0143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster allmänsjuksköterskor till kirurgavdelningen på Mälarsjukhuset i Eskilstuna.
Aktuell upphandling:
Upphandlingen avser ramavtal för bemanningstjänster legitimerade allmänsjuksköterskor till kirurgisk vårdavdelning på Mälarsjukhuset i Landstinget Sörmland i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
Tillträde snarast till och med 30.9.2017.
Anbud kan lämnas för hela eller delar av leveransen.
Obs.! Mycket kort anbudstid.
Köparen kan komma att teckna avtal med flera leverantörer.
Köparens befintliga ramavtal för aktuella tjänster har inte tillräcklig kapacitet för att täcka behovet den angivna period som avses i denna upphandling.
Volymuppgifter:
Det beräknade behovet av tjänsterna under aktuell avtalsperiod är 14 st. Behovet kan komma att ändras innan sista anbudsdag.
Behovet kan komma att över- eller understigas. Någon garanti att erhålla viss volym ges inte.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bemanningstjänster allmänsjuksköterskor till kirurgavdelningen på Mälarsjukhuset i Eskilstuna
Aktuell upphandlingArbetet sker i team tillsammans med undersköterska, paramedicin och läkare på en kirurgisk vårdavdelning med inriktning på allmän kirurgi och även öron, näsa och hals. Önskvärt med erfarenhet från öron, näsa och hals.
Arbetstider är dag, kväll och natt enligt schema.