361016-2022 - ResultatSverige-Örebro: Utrustning för tomografi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortomograf
Referensnummer: MT 2021-0096/21RS3496
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33115000 Utrustning för tomografi
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1 st. datortomograf för leverans till Onkologiska kliniken, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option teknisk serviceutbildning, utbildning för sjukhusfysiker och option på serviceavtal.
Frågor på underlaget besvaras inte under 29/12 2021 till 1/7 2022, därmed den utökade anbudstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen