36106-2020 - ResultatSverige-SKÖVDE: Last- eller hanteringsmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teleskoplastare
Referensnummer: AÖS2019.0081
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42418900 Last- eller hanteringsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av fabriksny teleskoplastare
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 43261100 Lastmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen