361092-2022 - ResultatSverige-Jämtland: Lampor och lysrör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial och ljuskällor, ramavtal
Referensnummer: RS/159/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31531100 Lampor och lysrör
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att  tillgodose Regionens behov av elmaterial och ljuskällor för löpande drift samt om- och tillbyggnadsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
ELMATERIAL
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31531100 Lampor och lysrör, 31681410 Elmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument
LJUSKÄLLOR
Del nr: 2