361105-2022 - ResultatSverige-Strömsund: Motorfordon för godstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tridembil
Referensnummer: UPPH.2022.67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Tridembil med krok och förberedd för plogutrustning enligt upphandlingsdokumentet.
Beställaren
Strömsunds kommun, teknik- och serviceförvaltningen, nedan kallade Beställaren, erbjuder er att lämna anbud på en Tridembil enligt villkor som framgår av detta upphandlingsdokument med bilagor.
Strömsunds kommun, organisationsnummer 212000-2486.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen