361142-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Ugns- och skorstenssotning
Meddelande om koncessionstilldelning
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Sotning och rengöring (Norrmalm och Östermalm).
Referensnummer: 309-707/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av koncession avseende sotning och rengöring inom Norrmalm och Östermalm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen