2. Förfarande
Förfarande
Titel: VF - Service Rörpostanläggning
Beskrivning: Västfastigheter Drift upphandlar ramavtal avseende rörpostsystem MC 2000: Årlig drift, avhjälpande underhåll, distanssupport och uppgraderingsavtal för programvara för sjukhusen NÄL, SÄS, Kungälv och Alingsås. Samt reservdelar till rörpostsystem MC 2000 i VGR.
Intern identifierare: SFSS 2023-04403
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45231510 Arbeten för tryckluftsledningar för postutdelning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000