361285-2022 - ResultatSverige-Vellinge: Gasformiga bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leveranser av fysisk biogas med möjlighet till naturgas
Referensnummer: 22/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Vellinge kommun, organisationsnummer 212000-1033, Vellinge Kommunlokal AB, organisationsnummer 556180-4252 och Vellingebostäder AB,
organisationsnummer 556705-1809, inbjuder Er att lämna anbud avseende fysiska leveranser av natur-/biogas för uppvärmning till fastigheter, med möjlighet till fast pris produkt.
Separata avtal tecknas med respektive Beställare.
Beställaren skall senast vid tilldelningen meddela om gasleveransen skall med eller utan biogas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09123000 Naturgas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen