361301-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Funktionellt stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handleds-och fingerortoser och axelslyngor 2023, SLL541
Referensnummer: FSN 2023-0023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33180000 Funktionellt stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar handleds-och fingerortoser samt axelslyngor till ett antal upphandlande myndigheter inom Region Stockholm. Upphandlingen är indelad i två delområden:
- Delområde 1; Handleds- och fingerortoser samt axelslyngor
- Delområde 2; Material för egentillverkning
Samtliga efterfrågade produkter avser patientbehov på upp till sex månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen