Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planning System Support Solution.
Referensnummer: SDA 2015-001145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedavia is to procure and implement a Planning System Support Solution that support business requirements and ensures an efficient staff planning process within flight operations.
Tenders will be evaluated in accordance with the fulfilment of lowest price.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 33 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen