2. Förfarande
Förfarande
Titel: IoT konnektivitet (LoRaWAN)
Beskrivning: Göteborgs Stad, (Staden), Förvaltningen Intraservice (Intraservice) bjuder härmed in intresserade leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i upphandling av IoT, Konnektivitet i form av ett Kommuntäckande LoRAWan nätverk som ska användas av Göteborgs Stad med Förvaltningar och bolag enligt de krav och förutsättningar som anges i denna inbjudan.
Intern identifierare: INT-2026-00245
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät, 32412000 Kommunikationsnät, 32424000 Nätinfrastruktur, 32427000 Nätsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Informationsfrågor
Beskrivning: Informationsfrågor
Intern identifierare: 1893977-0
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificeringskrav
Beskrivning: Enl UHD
Intern identifierare: 1893978-1