2. Förfarande
Förfarande
Titel: Linjäracceleratorer till Skånes Universitetssjukhus
Beskrivning: Region Skåne avser att genom ett förhandlat förfarande upphandla fyra (4) linjäracceleratorer för användning vid extern strålbehandling inom den dagliga kliniska verksamheten på Skånes Universitetssjukhus (SUS).
Intern identifierare: 2025-O000458
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33151000 Apparatur och utrustning för radioterapi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000