361490-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Radionät – Utsändning i marknätet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtsändning i marknätet
BeskrivningSveriges Radio upphandlar en marksänd analog utsändningstjänst - FM inklusive RDS samt DAB.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32418000 Radionät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130507:Lot:1