2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulter Utveckling
Beskrivning: Försäkringskassan bjuder in anbudsgivare att inkomma med anbud i upphandlingen; IT-konsuleter Utveckling. Syftet med upphandlingen är att säkerställa Försäkringskassans behov av IT-konsultstöd inom utveckling och målsättningen är att kunna avropa rätt kompetens, i rätt tid, till rätt plats till ett attraktivtpris och därmed skapa effektiv IT-utveckling inom Försäkringskassan präglad av goda relationer, nära samarbete och gemensam planering.
Intern identifierare: FK 2025/027929
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: IT-konsulter Utveckling