2. Förfarande
Förfarande
Titel: Betaltjänst för online-biljettförsäljning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en betaltjänst för betalning av biljetter och återköp i Mälardalstrafiks biljett- och försäljningslösning för mobilapplikation och webb. Mälardalstrafik söker en leverantör som tar ett helhetsansvar för förmedling av betaltjänster (mot banker, inlösare och kortföretag) med betalsätt Swish, Visa, Mastercard, ApplePay och Google Wallet.
Intern identifierare: 110-2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66110000 Banktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000