See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vårfruskolan, om- och tillbyggnad
Beskrivning: Vårfruskolan är en F-6-skola för ca 350 elever i centrala Lund. Huvudbyggnaden är en kulturhistoriskt särskilt värdefull byggnad och ingår i en kulturhistoriskt värdefull miljö i centrala Lund.
Intern identifierare: SN 2024/0099
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Vårfruskolan